CZ
Hudba

Levné parfémy od mistrů parfumérů

19.9.2017

Pokud se poohlížíte po levných parfémech, podívejte se na naši nabídku. Levné vždycky nemusí znamenat méně kvalitní. My v Malikah pro vás přivážíme z tajemného orientu vždy jen to nejlepší od našich ověřených obchodních partnerů.

Opojné vůně dálek ukryté ve flakonu

23.6.2017

Léto je tu a s ním i čas dovolených. Navštívit opojné zahrady a paláce dalekého orientu můžete ale i v tuzemsku. Přivážíme to nejlepší z arabských parfémů až k vám! Uhraňte okolí s parfémy od nejlepších mistrů parfumérů z těch nejkvalitnějších složek.

15% slevy k MDŽ!!!

1.3.2017

Slavíte svátek MDŽ? Pak Vás určitě potěší naše akce věnovaná tomuto dni, která probíhá od 1. do 15. března! Obdarujte svou milovanou pohádkovými vůněmi ze zemí Orientu. Při objednání jakékoliv dámské či unisex vůně od nás získáte 15% slevu. Neváhejte a vybírejte z bohatého sortimentu smyslných vůní!

Další novinky

Facebook
Twitter

Co je pižmo?

PižmoPižmo jsou pronikavě vonící látky, někdy nazývané také mošus. Pocity při setkání s těmito látkami se u lidí liší. U někoho může pižmo vzbuzovat příjemné pocity spojené s vůní, která podporuje sexuální přitažlivost a má afrodiziakální účinky. U někoho však evokuje nepříjemné pocity, protože si pod pojmen pižmo představí vjem, který již tak líbezné účinky neprovázejí, a to tělesný zápach. Oba tábory mají svým způsobem pravdu. Pravé pižmo používané v parfémech totiž je tělesným pachem, který má za úkol vábit opačné pohlaví.

 

Pižmo jako afrodiziakum s dlouhotrvající smyslnou vůní

Pižmo je látka, kterou vylučují samci kabarů pižmových při značkování svého území. Tyto látky mají vlastnosti podobné feromonům, proto jsou známé také pro své afrodiziakální účinky. Proto čisté pižmo mnohdy obsahují nejoblíbenější dámské parfémy a pánské parfémy, které voní ženám. Díky pižmu má vůně smyslnější a podmanivější tóny a proto dokáže podtrhnout vaše osobní kouzlo.

Pižmo naleznete v parfémech:

Samia EdP   Malak Al Musk EdP   Sublime Misk CPO   Mariyam EdP   Misk Abeer CPO   Le Pinko EdP
     Malak Al Musk     Sublime Misk CPO         Misk Abeer CPO     Le Pinko EdP


Proč si vybrat naše parfémy obsahující pižmo

  • jsme přímí dovozci originálních parfémů
  • trvanlivější, koncentrované vůně oproti západním parfémům
  • při nákupu nad 5 000 Kč poštovné zdarma
  • při nákupu nad 10 000 Kč sleva 10 %
  • vysoká kvalita díky vzácným složkám za velmi dobrou cenu
  • srovnatelné nebo vyšší množství vzácných, přírodních ingrediencí
  • vůně královských palácových firem se staletou tradicí
  • možnost konzultace s prezentací parfémů

 

Kde najdeme pižmo?

Nejznámějším druhem, který nosí to nejvzácnější pižmo, je kabar pižmový. Tento druh jelínků podobných kamzíkovi žije v himalájském pohoří a pižmo je jeho tělní produkt z malé kuličky za pupkem. Tento váček obsahuje zhruba 30 g čistého pižma. Do parfumerie se ovšem využívá pouze mošus z dospělého samce, protože samičky ani mladí samci tuto charakteristickou vůni pižma nemají. 

 

Množství pižma

Pižmo se tvoří pouze u samců tohoto jelínka, ale svoji charakteristickou vlastnost, pro kterou se pižmo získává, dostává až kolem třetího roku svého věku. Od stáří zvířete je odvislé také množství, které se v jeho pohlavních žlázách nachází. Také různé roční období má vliv na to, kolik pižma je možné ve váčku kabara najít. Většinou se množství pohybuje mezi 25 - 50 g v jednom váčku.

 

Zajímavosti z historie pižma

Pižmo bylo známé už ve starověku, kdy se touto vzácnou složkou voněli největší vládci této doby. Na světlo širší veřenosti pižmo objevil při svých cestách Kašmírem Marco Polo, když král Kašmíru pořádal lov na kabary a sbíral váčky, které vylučovali. Od této doby uběhla spousta času a také pižmo prošlo svým vývojem. Jelínci se dnes převážně chovají na farmách, kde není nutné pro získání pižma zvířata usmrcovat.

 

Přírodní nebo syntetické bílé pižmo?

Součástí některých parfémů je tzv. bílé pižmo. Bílé pižmo se získává syntetickým umělým způsobem. Bílé pižmo se hodně využívá právě v parfumerii jako vůně parfémů, protože prodlužuje trvanlivost vůně po aplikaci. Částečně se pižmo využívá i v lékařství. Lov kamzíků, ze kterých pižmo pochází, je však dnes zakázán, proto je pižmo velmi drahé a vzácné. Pro tuto skutečnost se také používají různé syntetické náhražky, které však mnohdy specifické vlastnosti pižma ztrácí.
Čisté pižmo můžete poznat při aplikaci různých žíravin, jako je louh draselný, sodný nebo čpavek. Při setkání s těmito druhy žíravin jeví pižmo specifické reakce, proto se používají pro zjištění čistoty pižma.

 

Luxus v parfumérii

Pižmo se používá při výrobě nejjemnějších a nejdražších parfémů. Do těchto vůní se mošus přidává ve velmi zředěném stavu, protože čistá pižmová složka je velmi intenzivní a pro někoho může být až nepříjemná. Proto jsou v parfémech obsaženy jako nepatrná příměs a činí tyto parfémy velmi oblíbenými pro svoji vysokou stálost vůně.

V naší nabídce najdete velké množství parfémů, které tuto přírodní složku obsahují. Používají ji do svých produktů světoznámí výrobci vůní a obohacují jimi svoje tajné receptury orientálních vůní. Inspirujte se např. nabídkou pižmových či oudových vůní nebo svoji oblíbenou vůni najdete v kategorii kořeněných parfémů.

Royal Diwan Group Asgharali Fragrance Designs Top Perfumer
Makkaj Atyab Al Marshoud SSG Fragrances

royal_divan_cz.jpg

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací